Atrakcje regionu

Polska i region Dolnośląski

Zaczynamy blisko domu. Antoniów leży u podnóża Gór Izerskich i Karkonoszy . Antoniowska wieś mieści się na przejściu od dużych obszarach górskich, połaci lasów, terenów rolniczych usianych łąkami, polami, gęstą roślinnością, aż po doliny, w których płyną potoki, a obok wyrastają wsie i stare kościoły.

Dom Antoniów 76 znajduje się na wzniesieniu zwanym Boża Góra. Antoniów jest szczególny, nie tylko ze względu na malownicze położenie, ale także na zachowaną, starą architekturę domów przysłupowych. W miejsce to wpisuje się wiele historii z przeszłości, w tym z czasów przedchrześcijańskich , a jedną z nich jest legenda o Wolframowym źródle (Źródłem Św. Wolfganga). Miejsce to od zawsze uchodziło za swięte i było kultem Flinsa,  bożka miejscowej ludności. Źródło to możesz spotkać na przecinających się szlakach w środku lasu.

Antoniów znajduje się w pobliżu Karkonoskiego Parku Narodowego, który posiada takie perły natury jak:

Snieżka, Szrenica, Sniezne Kotły, Wodospad Szklarki, Wodospad Kamieńczyka, Pielgrzymy. Chojnik, Mały Staw i wiele innych, niezwykłych pomników przyrody. Podkreślić należy, że każde z tych niezwykłych miejsc wygląda pięknie o każdej porze roku.