Wokół domu

Jednodniowe wycieczki w Górach Izerskich

Przy pomocy poniższej mapy interaktywnej, można wybrać jednodniowe trasy wycieczek i atrakcji, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie Antoniowa. Mapa wyposażona jest w legendę i jest oznakowana ikonkami, w których po kliknięciu znajdziecie Państwo więcej informacji. Pod mapą znajduje się wykaz ciekawych miejsc, a w tym miast i zabytków usytuowanych w pobliżu, a ponadto informacje, zdjęcia, trasy samochodowe oraz spacerowe. Trasy wyznaczają nie tylko szlaki po polskiej stronie, ale również Niemiec i Republiki Czeskiej. Wrocław i Jelenia Góra są głównymi miastami regionu.

Poznaj specjalną życia na wsi

Zwiedzanie i chodzenie w tej części Polski (Dolny Śląsk, południowy zachód kraju) może być odkryciem nawet dla samych rodaków. To co składa się na piękno tego regionu, to zróżnicowany krajobraz, brak tłumów, możliwość spacerowania przez otwarte przestrzenie, góry, pola, lasy i małe wioski. Zmęczenie można obmyć wodą z potoków górskich w Karkonoszach i Izerach, które to źródła przecinają leśne drogi lub ciągną się wzdłuż pieszych i rowerowych szlaków. Oferujemy mapy szlaków turystycznych, przewodnika lub sprzęt GPS, celem zobaczenia ciekawych i pięknych miejsc.

Antoniów

Wypoczynkowy dom Antoniów 76 znajduje się na wzniesieniu, najwyższym punkcie wsi (600 m n.p.m.), zwanym „Boża Góra”. Wieś składa się z dwóch części: Antoniów i północnej enklawy Boża Góra (dawna nazwa Jaroszyce).

Kopaniec

W tej miejscowości można odwiedzić zrekonstruowaną średniowieczną wioskę. We wsi znajduje się również kilka galerii. Kopaniec posiada niezwykły urok, który od lat przyciąga artystów oraz ludzi z pasją.

Kopaniec (Średniowieczna wioska na youtube)

Jelenia Góra

Rzeka Bóbr

Lesna zamek Czocha

Bolesławiec & Lwówek Śląski

Karkonoski Park Narodowy & Góry Izerskie

Sklarska Poreba

Wroclaw