Wnętrze domu

Dzięki murom z naturalnego kamienia i oryginalnemu wykończeniu w domu Antoniów 76 panuje wyjątkowa atmosfera. Przenika ją stabilność i styl. Dom został gruntownie przebudowany w roku 2003, przy czym zwrócono uwagę na pozostawienie jego szczególnych właściwości, charakterystycznych dla domów tzw. przysłupowych.
Na zewnętrznej stronie ściany o metrowej grubości, zbudowanej z naturalnego kamienia, widać wbudowane elementy drewniane. Podczas przebudowy zachowano w całości drewniany szkielet, tzw. mur pruski, który wraz z wypełnieniami oraz drewnianymi deskami, nadaje domowi niepowtarzalny charakter.
Na obszernym podwórku bezpośrednio przed domem znajduje się parking na 5 samochody, a rowery i inne mniejsze pojazdy można schować w suchym garażu. W nastrojowym wnętrzu domu znajduje się sauna. We wszystkich pokojach jest osobna łazienka z toaletą.

Slaapkamers Antoniów

Pokoje gościnne z łazienką
Dom jest wyposażony w 8 łóżek dla dorosłych. Dostępne są również 2 łóżeczka dziecięce. Wszystkie pokoje wyposażone są w centralne ogrzewanie. Wszystkie pokoje dysponują częścią wypoczynkową i biurkiem. Ponadto znajduje się w nich duża szafa na ubrania, walizki itp. Wszystkie pokoje znajdujące się na pierwszym piętrze są dwuosobowe, ale zawsze istnieje możliwość dostawienia posłania. Łóżka w zależności od potrzeb można dowolnie łączyć lub rozdzielać. Standardem w pokojach jest swieża pościel oraz ręczniki (duży i mały) na osobę. Pokój nr 6 na drugim piętrze jest największy, posiada duże, wygodne łoże, tzw. małżeńskie oraz dwa oddzielne łóżka.
Pierwsze piętro domu scala przytulna galeria, łącząca schody z poszczególnymi pomieszczeniami. W galerii znajduje się wiele książek, albumów oraz gier, z których można korzystać do woli, jak również rozegrać partię szachów przy stoliczku mieszczącym się pod oknem galerii.

Weranda domu
Drewniana weranda domu Antoniów jest czymś wyjątkowym. Weranda wykonano w całości z ciemnego drewna, a usytuowana jest na I i II piętrze. Uzupełnia południową scianę domu, z której roztacza się piękny widok na Karkonosze. To miejsce daje wytchnienie w upalne dni, jak również umożliwia obserwację natury podczas deszczu bez ryzyka zmoknięcia. Poranna kawa smakuje na werandzie wyśmienicie. Odpoczynek w przytulnym fotelu każdego dnia bez względu na pogodę gwarantowany, a to zaledwie przekraczając próg swojego pokoju. Dostęp do werandy mają pokoje gościnne z numerem 2 i 3 znajdujące się na I p. oraz rodzinny pokój o nr 6., usytuowany na II p

Jadalnia
Jadalnia znajduje się na parterze. W jadalni znajdują się dwa, długie stoły, przy których jednorazowo może zasiąść 10 osób. Przestrzeń ta tworzy doskonałe warunki do spożywania wspólnych posiłków, i rozmawiania o smakach życia, ale również pozwala na podejmowanie innych działań, jak np. różnego rodzaju warsztatów.

Sauna Antoniów 76 Stara Kamienica Niederschlesien

Sauna fińska
Na parterze domu znajduje się sauna, którą poprzedza przestronny pokój kąpielowy z prysznicem. Po wyjściu z nagrzanego pomieszczenia można wyłożyć się na leżakach, ochłodzić i zrelaksować. Sauna, którą wypełnia woń naturalnych olejków jest łatwa w użyciu, szybko nagrzewa się do pożądanej temperatury, regulowanej samoistnie do 95 ° C. W saunie jest miejsca dla 4 do 5 osób

W ogrodzie na tyłach domu Antoniów 76
W ogrodzie na tyłach domu Antoniów 76
Wokół domu jest duży trawnik , wspaniałe miejsce na wypoczynek. Zielony teren w słoneczne dni zachęca do wyłożenia się na leżaku z dobrą książką. Część terenu stanowi ogród zajmujący pół hektara. Ogród oferuje codziennie porcję owoców i warzyw, zarówno dla nas samych, jak i naszych gości. Nie używamy pestycydów ani nawozów sztucznych.
Na tyłach domu od strony gór, znajduje się również duży, kamienny taras przylegający do ogrodu.
Ogród nie jest oświetlony wieczorem, ale za to nic nie zastąpi obserwacji nocnego, prawdziwie gwieździstego nieba, którego nie przyćmiewa światło miejskie. Czy macie Państwo w pamięci takie niebo? Kiedy po raz ostatni patrzyliście Państwo w gwiazdy nocą? Antoniowskie noce są wyjątkowe..

Parking Antoniów Góry Izerskie

Parking dla naszych gości i zwiedzających
Antoniów 76 posiada przestronny parking, który jest oświetlony, a na noc zamykany bramą. Dla gości parking jest bezpłatny.