Wnętrze domu

Wygoda i styl
Dzięki murom z naturalnego kamienia i oryginalnemu wykończeniu w Domu Wypoczynkowym Antoniów 76 panuje wyjątkowa atmosfera. Przenika ją stabilność, styl i wygoda. Dom został gruntownie przebudowany w roku 2003, przy czym zwrócono uwagę na pozostawienie jego szczególnych właściwości, charakterystycznych dla domów tzw. przysłupowych.
Na zewnętrznej stronie ściany o metrowej grubości, zbudowanej z naturalnego kamienia, widać wbudowane elementy drewniane. Podczas przebudowy zachowano w całości drewniany szkielet, tzw. mur pruski, który wraz z wypełnieniami oraz drewnianymi deskami, nadaje domowi niepowtarzalny charakter. Na obszernym podwórku bezpośrednio przed domem znajduje się parking na 8 samochody, a rowery i inne mniejsze pojazdy można schować w suchym garażu. Dom jest bardzo wygodny, ciepły. Posiada podgrzewane podłogi, nowoczesne ogrzewanie centralne oraz kominek. W nastrojowym wnętrzu domu znajduje się sauna. We wszystkich pokojach jest osobna łazienka z toaletą.

Slaapkamers Antoniów

Pokoje gościnne z łazienką

Dom jest wyposażony w 12 łóżek dla dorosłych. Dostępne są również 2 łóżeczka dziecięce. Wszystkie pokoje wyposażone są w centralne ogrzewanie. Wszystkie pokoje dysponują częścią wypoczynkową i biurkiem. Ponadto znajduje się w nich duża szafa na ubrania, walizki itp. Wszystkie 4 pokoje znajdujące się na pierwszym piętrze są dwuosobowe, ale zawsze istnieje możliwość dostawienia posłania. Łóżka w zależności od potrzeb można dowolnie łączyć lub rozdzielać. Standardem w pokojach jest swieża pościel oraz ręczniki (duży i mały) na osobę. Pokój nr 6 na drugim piętrze jest największy, posiada duże, wygodne łoże, tzw. małżeńskie oraz dwa oddzielne łóżka.
Pierwsze piętro domu scala przytulna galeria, łącząca schody z poszczególnymi pomieszczeniami. W galerii znajduje się wiele książek, albumów oraz gier, z których można korzystać do woli, jak również rozegrać partię szachów przy stoliczku mieszczącym się pod oknem galerii.

Weranda domu
Drewniana weranda domu Antoniów jest czymś wyjątkowym. Weranda wykonano w całości z ciemnego drewna, a usytuowana jest na I i II piętrze. Uzupełnia południową scianę domu, z której roztacza się piękny widok na Karkonosze. To miejsce daje wytchnienie w upalne dni, jak również umożliwia obserwację natury podczas deszczu bez ryzyka zmoknięcia. Poranna kawa smakuje na werandzie wyśmienicie. Odpoczynek w przytulnym fotelu każdego dnia bez względu na pogodę gwarantowany, a to zaledwie przekraczając próg swojego pokoju. Dostęp do werandy mają pokoje gościnne z numerem 2 i 3 znajdujące się na I p. oraz rodzinny pokój o nr 6., usytuowany na II p.

Jadalnia
Jadalnia znajduje się na parterze i przynależy do pokoju dziennego z kominkiem. W jadalni znajdują się dwa, długie stoły, przy których jednorazowo może zasiąść 16 osób. Przestrzeń ta tworzy doskonałe warunki do spożywania wspólnych posiłków, biesiadowania i rozmawiania o smakach życia, ale również pozwala na podejmowanie innych działań, jak np. różnego rodzaju warsztatów.
Pokój dzienny z kominkiem
W salonie znajdują się 2 trzyosobowe sofy i szereg wygodnych foteli, które można ustawiać w dowolny sposób. Niepowtarzalną atmosferę wprowadza duży kominek, który przyciąga swoim ciepłem zachęcając do wspólnego spędzenia czasu z rodziną. Szczególny czar ognia działa zimą. Wygodny fotel, dobra książka i lampka wina domowej roboty, to jeden z wielu sposobów odnalezienia spokoju w salonie w bliskości paleniska. Drewno opałowe stanowi część uposażenia domu.

Sauna Antoniów 76 Stara Kamienica Niederschlesien

Sauna fińska

Na parterze domu znajduje się sauna, którą poprzedza przestronny pokój kąpielowy z prysznicem. Po wyjściu z nagrzanego pomieszczenia można wyłożyć się na leżakach, ochłodzić i zrelaksować. Chwile te dodatkowo może umilać delikatna muzyka w tle, sącząca się z nagłośnienia stereo. Sauna, którą wypełnia woń naturalnych olejków jest łatwa w użyciu, szybko nagrzewa się do pożądanej temperatury, regulowanej samoistnie do 95 ° C. W saunie jest miejsca dla 4 do 5 osób.

W ogrodzie na tyłach domu Antoniów 76

Wokół domu jest duży trawnik , wspaniałe miejsce na wypoczynek dla dzieci, psów i całych rodzin. Zielony teren w słoneczne dni zachęca do wyłożenia się na leżaku z dobrą książką. Część terenu stanowi ogród zajmujący pół hektara. Ogród oferuje codziennie porcję owoców i warzyw, zarówno dla nas samych, jak i naszych gości. Nie używamy pestycydów ani nawozów sztucznych.
Na tyłach domu od strony gór, znajduje się również duży, kamienny taras przylegający do ogrodu. Wspaniałe miejsce, gdzie można zjeść rodzinny posiłek, zorganizować grilla czy rozegrać partyjkę brydża, a wszystko to przy dwóch solidnych, 6 osobowych, sosnowych stołach z ławami. A jeśli ktoś potrzebuje odosobnienia i większej prywatności, niedaleko pod dwoma brzózkami, w przyjemnie zacienionym miejscu, ulokowany jest 4 osobowy, sosnowo – miodowy stolik.
Ogród nie jest oświetlony wieczorem, ale za to nic nie zastąpi obserwacji nocnego, prawdziwie gwieździstego nieba, którego nie przyćmiewa światło miejskie. Czy macie Państwo w pamięci takie niebo? Kiedy po raz ostatni patrzyliście Państwo w gwiazdy nocą? Antoniowskie noce są wyjątkowe..

Parking Antoniów Góry Izerskie

Parking dla naszych gości i zwiedzających

Antoniów 76 posiada przestronny parking, który jest oświetlony, a na noc zamykany bramą. Z parkingu mogą korzystać goście domu, ale także turyści, którzy chcą pozostawić samochód w bezpiecznym miejscu, aby wybrać się na wycieczkę w góry. Użytkownicy parkingu korzystający z postoju jednorazowo, otrzymają płatną przepustkę. Dla gości parking jest bezpłatny.